Всеукраїнський фан-Клуб Lacetti(Gentra)- та Cruze- водіїв

Здравствуйте, гость ( Вход | Регистрация )

4 страниц V   1 2 3 > »   
Ответить в данную темуНачать новую тему
> Питання про земельну ділянку
meloman
сообщение 10.5.2020, 22:40
Сообщение #1

Наставник молодняка

Из: Ternopil
Реальное имя: Олег

Мой автомобиль:Lacetti HB 1.6 SE

Є у нас хтось, хто близько знайомий з справами земельними?
Маю наступну ситуацію - є будинок і приватизована земельна ділянка. Через дорогу від цієї земельної ділянки - старий сад. Формально вважався нашим, хоча ніяких майнових прав на нього не оформлено. Аналогічна ситуація в інших сусідів. Загалом є 4 таких ділянки, які формально нерозподілені, але фактично використовувались 4-ма сім'ями.
Зараз будинок однієї з цих сімей проданий, нові власники розпочали приватизацію, і, як я розумію, заразом вирішили оформити право власності на цю "бонусну" ділянку.
І тут я дізнаюсь, що вони вирішили розширити "свою" територію на "мою" частину і навіть частково на клаптик сусіда.

Питання як діяти в цій ситуації, щоб відстояти свою, фактично, територію, при тому, що вона по факту моїй сім'ї не виділялась. Які є механізми, чи можна якось оскаржити межі тої ділянки, яку оформляють собі ці новосели.
Зібрати підписи, людей, які засвідчать, що даний сад більше 50 років доглядався моєю сім'єю можна, можна надати докази, що сад є доглянутим, на відміну від сусідніх ділянок, де по суті вже ніхто ні за чим не доглядає.
Ну словом я думаю ситуація зрозуміла.

Грубо люди вже розпочали процес приватизації цієї ділянки, як я розумію. Моя сім'я (мама - людина похилого віку) коли оформляла папери на присадибну ділянку - не вважала за потрібне розбиратись ще з садом, бо там такий рельєф і грунт, який мало придатний для обробки. Але сад доглядався і врожай збирався. А зараз виходить цей сад намагається приватизувати сім'я, яка до нього жодного відношення не мала.
Що в цій ситуації може світити мені, чи можу я оскаржити і заблокувати їхні спроби і заручившись свідченнями сусідів-старожилів оформити таки цю ділянку на себе?
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 10.5.2020, 22:44
Сообщение #2

Наставник молодняка

Сад наголошу ніколи нашим не був по документах, ця земля не виділялась ні нам, ні будь-кому іншому. Грубо це сад когось з давніх тутешніх мешканців, імовірно поляків, які володіли цими землями до приходу радянської влади і очевидно були розкуркулені. Так як реьєф там непридатний для будівництва, то ці ділянки нікому не видавались і стояли нічийними. Мешканці дворів, які жили напроти того саду - розділили його між собою, і на ділянка де це було можливо - займались городництвом. А в нас рельєф був мабуть найгірший - то ми просто розвивали сам сад.

Сообщение отредактировал meloman - 10.5.2020, 22:45
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 10.5.2020, 22:49
Сообщение #3

Наставник молодняка

Чи навпаки, почавши збір фактів, що ділянка перебувала фактично в нашому користуванні - я надам докази самозахвату землі і нестиму відповідальність за це. До речі яку?
Вставить ник
+Цитировать сообщение
tarick
сообщение 10.5.2020, 23:42
Сообщение #4

Старожил Клуба
Иконка группы

Из: Failed state

Мой автомобиль:Lacetti V6 3.0 AT

Спроси тут https://www.stroimdom.com.ua/forum/forumdisplay.php?f=23 - может что-то подскажут.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 11.5.2020, 8:44
Сообщение #5

Наставник молодняка

ок, створив тему і там також.
https://www.stroimdom.com.ua/forum/showthre...537#post5101537
проте якщо в когось тут є розумні думки - пишіть. ситуацію потрібно вирішувати оперативно, тому мені зараз всі поради корисними будуть.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
malish
сообщение 11.5.2020, 8:55
Сообщение #6

Старожил Клуба
Иконка группы

Из: Мать городов русских
Реальное имя: Малыш Бенедиктович (Руслан)

Мой автомобиль:Equinox Gold 2.4LEA
Клубная карта №515
действует до 01.08.2012

meloman, есть у нас форумчанин который занимается земельными вопросами, жаль ник не помню. Попробую поискать контакты
Вставить ник
+Цитировать сообщение
ДИМОНЫЧ
сообщение 11.5.2020, 9:31
Сообщение #7

Супер драйвер

Из: Софиевская борщага.
Реальное имя: Димыч

Мой автомобиль:CHEVROLET LACETTI СЕДАН

Чтоб было оперативно, берешь деньги и идешь к юристу который специализирутся на этих вопросах. Задаешь все интерисуещие вопросы .

Сообщение отредактировал ДИМОНЫЧ - 11.5.2020, 9:49
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Набур
сообщение 11.5.2020, 10:41
Сообщение #8

Новый участник

Мой автомобиль:Мой

Насколько я понял то чел пробил что сады ещё в гос.собственности и первым подал доки на выделение земли ему по закону о 12 сотках под садоводство, и подал на приватизацию. Поскольку до него никаких движений не было то и теперь только суд (да и то вряд ли) сможет разобраться. Другое дело если бы там сарайчик стоял или ещё какое строение.

Сообщение отредактировал Набур - 11.5.2020, 10:42
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 11:04
Сообщение #9

Уважаемый Мастер
Иконка группы

Из: Киев, Печерск
Реальное имя: Уоуик ;)

Мой автомобиль:Разные ;)

Если сад был действительно ничей (государственный) и там уже начат (закончен?) процесс приватизации земли (до 0.12 га для ведения садоводства) - ничего не поделаешь. Кто первый родил - того и тапки.
0.12 га - тоже не потолок. Это норма БЕСПЛАТНОЙ приватизации участка. Если человек хочет больше - нужно доплатить денег, согласно экспертной оценке земельного участка по состоянию на время приватизации. Оценка эта занимает примерно 1-2 дня, стоит около 1 к грн.

По процедуре вначале надо получить решение сельсовета (горсовета) о предоставлении разрешения на изготовление проекта землеустройства по отводу земельного участка. Если это разрешение уже было получено, тот же совет не выдаст другому человеку разрешение на приватизацию того же участка (это если законными методами). Но за деньги в нашей стране чудеса бывают всякие... Вопрос лишь в том, стоит ли оно того? Не факт, что возможный последующий суд встанет именно на вашу сторону.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 11:09
Сообщение #10

Уважаемый Мастер
Иконка группы

И да, про сарайчик - это бред. В приватизации может быть отказано в случае, если на участке самовольно построены КАПИТАЛЬНЫЕ строения (и то, до момента узаконения таких построек). Капитальной постройка считается только в случае наличия фундамента. В противном случае надо будет предоставлять тех.заключение о временной постройке.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
sapphir
сообщение 11.5.2020, 11:15
Сообщение #11

Именитый автолитературовед

Из: Львов

Мой автомобиль:Опель Вектра С 2003 2.2 АТ

Цитата(Dread @ 11.5.2020, 12:04) *
По процедуре вначале надо получить решение сельсовета (горсовета) о предоставлении разрешения на изготовление проекта землеустройства по отводу земельного участка. Если это разрешение уже было получено, тот же совет не выдаст другому человеку разрешение на приватизацию того же участка (это если законными методами). Но за деньги в нашей стране чудеса бывают всякие... Вопрос лишь в том, стоит ли оно того? Не факт, что возможный последующий суд встанет именно на вашу сторону.

Тоже хотел это написать - жена, точнее её батя, хотел на неё 0.25 в селе получить - отказали на сессии wink.gif Я вообще не в курсе был, не очень то и хотелось за 60 км на дачу ездить но всё таки ...
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 11:16
Сообщение #12

Уважаемый Мастер
Иконка группы

Чисто теоретически, можно попробовать договориться и оформить задним числом этот участок в аренду с запретом на передачу в частную собственность (в обход закона, за деньги). Но тут надо понимать, что если сосед взял справку о том, что земля не в аренде - можно сильно попасть.
Второй вариант - если разрешения сельсовета еще нет. Бежать туда и всеми правдами и неправдами договариваться, чтобы не дали разрешение.
Короче, надо точно понимать на каком этапе приватизации сейчас находится сосед.

Сообщение отредактировал Dread - 11.5.2020, 11:18
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 11.5.2020, 11:18
Сообщение #13

Наставник молодняка

на кадастровій карті поки що ця ділянка нічия.
почали вони раніше за мене очевидно. мені казали, що вони щось там розглядаються ще тижня 2 тому, я чесно кажучи подумав, що це мама щось собі накручує, старша людина, полохлива трохи.
наскільки я бачу в інтернеті є таки судові рішення про скасування рішень місцевої влади про виділення ділянок, я правда ще до кінця все не вичитав, які там нюанси, але якщо взяти карту цієї вулиці - то видно що там досить багато і присадибних ділянок не оформлених ще, і сади в людей неоформлені - я сумніваюсь що можна отак просто через міську раду взяти собі ділянку в чужому саду, і нічого тобі не буде за це, тому що ти першим звернувся.
очевидно мала би на місце виїзджати комісія для нанесення меж і вони мали б аналізувати, чи це дійсно вільна земля, чи просто не оформлена чиясь ділянка.
хоча я трохи далекий поки від цього питання.
наразі мені радять невідкладно подати заяву на доділ ділянки, яка знаходиться напроти приватизованої присадибної ділянки і далі діяти по ситуації.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 11.5.2020, 11:23
Сообщение #14

Наставник молодняка

в ідеалі було б добре рішити питання полюбовно, і розібратись в причинах такої поведінки новоселів, може вийшло непорозуміння і вони готові самі все привести в норму. але чомусь мені не радять цим займатись а зразу рішати через міськраду.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 11:25
Сообщение #15

Уважаемый Мастер
Иконка группы

Цитата(meloman @ 11.5.2020, 11:18) *
на кадастровій карті поки що ця ділянка нічия.
почали вони раніше за мене очевидно. мені казали, що вони щось там розглядаються ще тижня 2 тому, я чесно кажучи подумав, що це мама щось собі накручує, старша людина, полохлива трохи.
наскільки я бачу в інтернеті є таки судові рішення про скасування рішень місцевої влади про виділення ділянок, я правда ще до кінця все не вичитав, які там нюанси, але якщо взяти карту цієї вулиці - то видно що там досить багато і присадибних ділянок не оформлених ще, і сади в людей неоформлені - я сумніваюсь що можна отак просто через міську раду взяти собі ділянку в чужому саду, і нічого тобі не буде за це, тому що ти першим звернувся.
очевидно мала би на місце виїзджати комісія для нанесення меж і вони мали б аналізувати, чи це дійсно вільна земля, чи просто не оформлена чиясь ділянка.
хоча я трохи далекий поки від цього питання.
наразі мені радять невідкладно подати заяву на доділ ділянки, яка знаходиться напроти приватизованої присадибної ділянки і далі діяти по ситуації.

Что значит "не оформлена чиясь ділянка"? Это как дневная ночь. Участок либо оформлен, либо им пользуются не законно. Можно просто так (а если это "просто так" еще и деньгами подкреплено) взять себе участок в НИЧЕЙНОМ саду.
Если у меня бабушка больше 50 лет поливает деревья напротив окна, которые высадил дед (уже 46 лет как покойный) - это не значит, что это ее земля. И когда кто-то там захочет залепить новостройку, или выкорчевать эти деревья и засеять траву - он будет прав.

Сообщение отредактировал Dread - 11.5.2020, 11:26
Вставить ник
+Цитировать сообщение
sapphir
сообщение 11.5.2020, 11:29
Сообщение #16

Именитый автолитературовед

Из: Львов

Мой автомобиль:Опель Вектра С 2003 2.2 АТ

А с деревьями вообще как то интересно получается - садили у дома кто где хотел из жильцов. Деревья выросли - пришлось у ЖЕКа брать разрешение чтоб спилить. Тоесть деревья того чья земля wink.gif
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 11:30
Сообщение #17

Уважаемый Мастер
Иконка группы

Цитата(meloman @ 11.5.2020, 11:23) *
в ідеалі було б добре рішити питання полюбовно, і розібратись в причинах такої поведінки новоселів, може вийшло непорозуміння і вони готові самі все привести в норму.

Как вариант - можно с ними пойти поговорить, а заодно и выяснить, какая у них "норма" smile.gif В моем понимании, забрать кусок ухоженного сада, который не принадлежит НИКОМУ - это и есть для них норма. Это называется воспользоваться возможностью.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 11.5.2020, 11:50
Сообщение #18

Наставник молодняка

ну от можливо саме тому і не радять з ними комунікувати.
ЦИТАТА
Что значит "не оформлена чиясь ділянка"?

ну от в мене по сусідству ділянка не оформлена. присадибна правда. ну це я беру на основі того як сусідні оформлені. люди просто забили на оформлення паперів і жили собі так. померли. їхні спадкоємці теж тим займатись не хочуть.
Трохи далі також стара хата з великим старим садом, і теж ніяк не оформлена.
Хочете сказати я можу попросити в держави цей сад в своє володіння і мені просто так його віддадуть?
ну тут реально треба мати досвід мабуть в цих питаннях, щоб розуміти всі нюанси. я поки розглядаю 2 варіанти:
- або це таки непорозуміння.
- або ці люди вирішили на халяву загребти земельки. землю цю треба бачити - та ділянка де умовно їхній город - це ще більш-менш на щось придатна земля, там своєрідна тераса. те, що знаходиться напроти мого дому - це досить крутий схил, орієнтований на Сх-ПнСх, там реально бідна земля і тіниста місцевість. Для чого вона їм - я знаходжу лише пояснення - просто амбіції в людей такі - "то буде наше". Всерйоз - навіть я розумію, що воювати за цю землю мені не вигідно - вона не окупиться ніколи. Але я доглядав за нею, просто щоб напроти дому був біль-менш доглянутий сад, а не зарослий борщівником і чагарями пустир. І зусиль догляд за цією ділянкою забирає не так і мало, тому я практично впевнений, що вони її запустять. Вони намагаються відхапнути більше ніж можуть проковтнути. Ну і з іншого боку - діло принципу. Тому хочу цю ділянку таки відстояти.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
meloman
сообщение 11.5.2020, 11:54
Сообщение #19

Наставник молодняка

Да, що цікаво - на ділянці напроти сусіда (того якраз, чия присадибна ділянка не оформлена досі) збудований гараж (через дорогу, на тій стороні де власне той сад). Так от "новосели" як я розумію замахнулись на ділянку в акурат до цього гаража. це щоб розуміти від межі "мого" саду до гаража ще метрів 10 "сусідського" запущеного саду. Цей нюанс власне викликає в мене сумніви, стосовно того, що ситуація є непорозумінням, і натякає, що вони добре розуміють, що роблять.
Вставить ник
+Цитировать сообщение
Dread
сообщение 11.5.2020, 12:10
Сообщение #20

Уважаемый Мастер
Иконка группы

Цитата(meloman @ 11.5.2020, 11:50) *
Трохи далі також стара хата з великим старим садом, і теж ніяк не оформлена.
Хочете сказати я можу попросити в держави цей сад в своє володіння і мені просто так його віддадуть?

Почему нет?
- обратиться в орган местного самоуправления (если в границах населенного пункта), или госгеокадастр (если вне границ населенного пункта) с заявлением о предоставлении разрешения на разработку технической документации на земельный участок.
- взять решение у органа\кадастра о согласии на разработку технической документации на земельный участок
- разработать эту документацию, получить кадастровый номер и согласовать тех. док.
- дождаться принятия решения об утверждении тех. док. и передаче земельного участка в собственность.

Из документов нужно решение сельсовета про разрешение на изготовление проекта землеустройства по отводу участка, схема участка, справка о праве собственности, паспорт и код хозяина.
Вставить ник
+Цитировать сообщение

4 страниц V   1 2 3 > » 
Ответить в данную темуНачать новую тему